Зозулине яйце. Варшавський Палац культури та науки в свідомості і практиках сучасних поляків
Зустріч із Кінґою Нендзою-Сіконьовською

Тип заходу: 
Дати проведення: 
25.02.2016
Місце проведення: 
вулиця Миколи Лисенка 3 Книгарня Є
Київ 
Україна

Show on a map

Робочі мови: 

Книгарня «Є» спільно з Польським інститутом у Києві та Інститутом східних ініціатив (Краків) запрошують на другу зустріч у рамках міжнародного проекту «Апокаліпсис міста». Цього разу координаторка проекту «(Пост)соціалістичне місто» Інституту східних ініціатив Кінґа Нендза-Сіконьовська виступить із презентацією-лекцією на тему «Зозулине яйце. Варшавський Палац культури та науки в свідомості і практиках сучасних поляків». Модератор — Катаріна Новікова. Зустріч відбудеться 25 лютого. Початок – о 18.30.

 

Палац культури і науки у Варшаві мав стати осердям столиці, уособленням соціалізму і «подарунком», що скріпив би союз Польщі та СРСР. Чим же є Палац після зміни політичного та ідеологічного контексту? Оскільки він мав бути «вічний, як польсько-радянська дружба», то чи має право на існування після розпаду Союзу? Розпад СРСР означив процес поступового відкидання колоніальних ресентиментів у Польщі, унаслідок чого «сталінський храм» у видозміненому вигляді увійшов до семіосфери столиці.

Кінґа Нендза-Сіконьовська – випускниця факультету культурознавства Яґеллонського університету, аспірантка Інституту Росії та східної Європи ЯУ. У 2012–2014 рр. перебувала на науковому стажуванні в Інституті архітектури і дизайну Сибірського федерального університету в Красноярську (РФ). Авторка ідеї проекту «(Пост)соціалістичне місто» і його координаторка. Пише дисертацію на тему сибірського міста радянської доби. Цікавиться постсоціалістичним простором міст, Сибіром як культурним феноменом та міським активізмом.
Модератор – філософ, релігієзнавець Катаріна Новікова.
Захід відбувається за підтримки Польського Інституту у Києві.
Інформаційні партнери: «Український філософський фонд» (Україна), «Інститут східних ініціатив» (Польща), товариство «Східна перспектива» (Польща), «(Пост)соціалістичне місто» (Польща).

“Апокаліпсис міста” – міжнародний інтердисциплінарний проект, покликаний об'єднати досвід різних країн, фахівців з різних галузей гуманітаристики і урбаністики. Ми працюємо з культурною пам'яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою.

Адреса книгарні “Є”:
вул. Лисенка, 3,
метро «Золоті ворота».
Тел. (044) 235 88 54

Вхід вільний.
Медіа-партнер заходу — тижневик “Український тиждень”.

Український філософський фонд:
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська 4, к. 322
+38 044 279-16-70
uffon@ukr.net
Facebook


Спільний проект Українського Філософського фонду та ГО "Філософія в дії" (екс-Ініціатива "Ребрендинґ філософії"):
www.action.philosophy.ua