Боротьба та місто: активісти та влада
Зустріч у рамках проекту "Апокаліпсис міста"

Тип заходу: 
Дати проведення: 
22.03.2016
Місце проведення: 
вулиця Миколи Лисенка 3 м. Золоті ворота. Книгарня Є
Київ 
Україна

Show on a map

Робочі мови: 

Книгарня Є спільно з Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w Kijowie та Instytut Wschodnich Inicjatyw (Краків) запрошують на третю зустріч у рамках міжнародного проекту «Апокаліпсис міста». Наш гість — Артур Целінський (Польща), віце-президент керівництва Res Publica, шеф групи проекту “ДНК Міста” з дискусією на тему “Боротьба за місто: активісти та влада”. Співрозмовник — професор НаУКМА Сергій Пролєєв. Модерує — релігієзнавець, філософ Катаріна Новікова.

Місто – це передусім простір співпраці, але також і боротьби. Мешканці міста не мають однакових поглядів як стосовно бачення розвитку своєї локальної спільноти, так і способу користування доступними засобами – простору, грошей чи культури. Тим часом, право використання цих засобів належить всім. Під час нашої зустрічі подивимось, яким чином відбувалась дискусія щодо реалізації права на місто – а також обов'язків щодо міста – у Польщі. Довідаємось про нову свідомість містян, професіоналізацію дій та прийнятих стратегій. Матимемо також нагоду обмінятись поглядами і думками щодо відмінностей між мріями і дійсністю.

Артур Целінський
Експерт з культурної політики і значення культури для розвитку міст. Промотор інновацій у менеджменті суспільної політики та впровадження інструментів громадського діалогу. Політолог, суспільний коментатор. Проводить тренінги для службовців адміністрацій великих та середніх міст. Автор ідеї та координатор дослідження «ДНК Міста: міська культурна політика». Редактор і співредактор дослідницьких праць, присвячених культурній політиці міст: Радомск, Слупск, Ельбльонґ, Ґожув Велькопольські та Ольштин. Співавтор стратегій культурної політики в містах Ґдиня, Лодзь, Бидґощ і Ельбльонґ. Консультант програми «Коаліція міст», що здійснюється у містах: Вроцлав, Катовіце, Ґданьск, Лодзь та Люблін. Координатор процесу створення стратегії культурної політики в Ольштині. Віце-президент керівництва Res Publica, шеф групи проекту “ДНК Міста” та заступник головної редакторки “Журналу міста”.

Сергій Пролеєв
Старший науковий співробітник Інституту філософії ім. Г,С, Сковороди НАНУ, президент Українського філософського фонду, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія". Головний редактор журналу "Філософська думка". Автор багатьох публікацій, зокрема книжок "Метафізика влади" (2005) і "Енциклопедія звичаїв" (2002).

Модерує філософ, релігієзнавець, координаторка проекту “(Пост)соціалістичне місто” Катаріна Новікова.

Український філософський фонд:
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська 4, к. 322
+38 044 279-16-70
uffon@ukr.net
Facebook


Спільний проект Українського Філософського фонду та ГО "Філософія в дії" (екс-Ініціатива "Ребрендинґ філософії"):
www.action.philosophy.ua